• slash
  • slash
+90212 852 73 47 / +90507 752 65 34
İletişim Sabit/Cep
info@teknofilter.com
7/24 Bize Ulaşabilrsiniz.
MENU
TEKNOFILTER 20 TORBALI

TOZ TOPLAMA ÜNİTESİ – TOZ TOPLAMA FİLTRESİ

 
TeknoFilter, farklı uygulamalara uyacak şekilde farklı konfigürasyonlara sahip toz toplama filtre sistemlerinin tasarımını ve imalatını gerçekleştirmektedir. Günümüzde sunulan ürün yelpazesi, özellikle yapısal olarak desteklenen modüler tip torbalı toz toplama filitrelerini kapsamaktadır. Tasarımdaki ayrıntılarımız ve imalat kalitesindeki mükemmel performansımız ile vasat toz filtre üreticiler arasındaki farkımız gözükmektedir.
 
Standart veya özel toz toplama filtre talepleriniz, her zaman uzmanlarımızca en doğru şekilde değerlendirilip sisteminize en uygun torbalı toz toplama filtresi sunulur. Şartlarınıza göre kesintisiz ve gecikmeden her zaman koşulsuz TeknoFilter'ın kalite standartlarıyla ideal bit toz toplama sistem  için çalışıyoruz.
TeknoFilter, müşterilerine teknoloji ortaklıkları ve stratejik ittifaklar vasıtasıyla endüstriyel toz toplama filtre uygulamaları uzmanlığı konusunda geniş tecrübeler kazandırmaktadır.
 
TEKNOFILTER TOZ FILTRELERI HEM HAVALANDIRMA HEMDE TOZ TOPLAMA AMACIYLA KULLANILMAKTADIR. MÜKEMMEL TASARIM VE İMALAT KABİLİYETİMİZ EN VERİMLİ TOZ EMİŞ SİSTEMLERİNİN GARANTİSİDİR.  
 
TOZ TOPLAMA FİLTRE  HESABI 
 
TeknoFilter, toz toplama sistemleri çalışma prensibi otomatik olarak sürekli kendini temizleyen toz filtrelerdir. Sıkıştırılmış bir hava tankından gelen yüksek basınçlı bir hava püskürtme ile periyodik aralıklarla her filtre torbası silkelendirilip temizliği sağlanır. Baınçlı patlatma havası, delikli nozullarla donatılmış bir diyaframlı valf ve üfleme tüpü vasıtasıyla her bir filtre torba sırasına dağıtılır. Yüksek basınçlı hava ters akışı, normal akışını geçici olarak durdurur ve her torba yüzeyindeki  tozu çalacak bir şok dalgası yaratır. Toz kekinin belli bir yüzdesi torbadan filtre toz toplama haznesine düşer. Bazı tozların ise jet pulse filtre torba yüzeylerine yapışık durması normal bir durumdur.
 
Toz toplama ünitesi torba temizliklerinde kullanılan patlaç selenoid valflerin çalışma şekli ise; 

Toz Toplama filtresi özellikleri

En iyi fiyat kalitesi oranı
Karbon Çelik veya Paslanmaz çelik filitre gövde seçeneği
Yüksek filtrasyon verimi
Kolay bakım ve filtre elemanlarının değiştirilmesi
Çok fonksiyonlu
Aletsiz filtreleme elemanının değiştirlmesi
Artan dayanıklılık
Azalan bakım maliyetleri
Gıda normlarına uygun hijyenik filtreler
Artan iş güvenliği
Düşük işletme maliyetleri
Opsiyonel olarak elektronik fark basınçölçer 
 
TeknoFilter toz toplama filtreleri; zımparalama, karıştırma da (mikser filtreleri), paketlemede (pakatleme filtreleri), konveyörlerle (konveyör filtreleri) taşıma, kimyasal reaksiyonlarda, dökümhanelerde, öğütme, eleme  ve diğer pek çok endüstriyel uygulamayı içerir.
 

Toz toplama filtre sistemleri

Toz toplama filtreleri  temel olarak bir muhafaza içinde bulunan filtreleme unsurlarından oluşur; bu muhafaza içindeki torbalarda toplanan tozu sürekli olarak çıkarmak için torba silkeleyici valfler kullanılır. Tüm ünite yapısal ayaklarla bir yere dayanır. Bir gemici merdiven,  bakım için ünitenin üst kısmına erişim sağlar. Toz yüklü hava, hazneden emme (normalde) veya (pozitif basınçla) girer. Ağır toz parçacıkları hazne içine girdikten sonra düşerken, daha hafif tozlar torbalara doğru yukarı doğru çıkarlar. Toz torbaların dış yüzeyine çöker ve temiz hava torbaların ortasından çıkış gözeneklerinden yukarı hava çıkışına doğru, yukarıya doğru hareket eder bu işleme filtrasyon denir. Torbaların dış yüzeyi üzerinde toplanan toz, yüksek basınçlı sıkıştırılmış havanın anlık darbesi ile önceden belirlenmiş bir çevrimle çıkarılır. Basınçlı hava bir hava deposundan veya sıkıştırılmış hava başlığından belirli darbe valfi vasıtasıyla bölme manifoldu içine ve üstünde sıranın altındaki torbalara doğru hareket eder. Basınçlı havanın venturisi içerisinden torbalara girmesi, enjektörün şişmesini sağlar. Buda  torba yüzeyinde oluşan toz keklerin gevrek bir şekilde kaymasını sağlar. Jet plus filtre kafesleri, sıkıştırılmış havanın etkisi bittikten sonra torbaların orijinal şeklini korumasına yardımcı olur buda temizleme işlemini tamamlar. Son olarak toz, hazne duvarlarından yıldız besleyiciye doğru kayar. Bu filtre hava kilidi, hava sızdırmazlığını sağlar ve sürekli tozu deşarj etmek için  dönen motor tahrikli bir ekipmandır.

JET PULSE TOZ TOPLAMA FİLTRE TORBA SEÇİMİ

 
Toz emiş filtresi torbaları, farklı faydalı özellikler olan çeşitli materyellerden üretilmektedir. Aşağıda, filtre torba kumaşlarının bazı özelliklerini özetleyen bir torba seçimi çizelgesi bulunmaktadır.
 

Polipropilen toz toplama filtre torbaları

Bu sentetik polipropilen torba , hem filament hem de ştapel elyaf biçiminde bulunur veya bir keçe ya da dokuma malzemesinden de  üretilir. (Tekstil lifleri uzunluklarına göre ikiye ayrılır. Filament ve Ştapel olarak tanımlanan bu liflerin farkı; filament lifler, uzun-kesiksiz, sonsuz uzunlukta üretilen liflerdir, ştapel ise kesikli yani kısa ve sonlu uzunluğa sahiptir. Tek bir kesiksiz life monofilament, bir iplikte çok sayıda filament yer alıyorsa buna multifilament denir. Doğadaki tek kesiksiz lif olan ipek lifinin boyu 1000-2700 metre arasında değişmektedir. Yapay lifler ise kesiksiz filament formunda üretildikten sonra istendiği takdirde kesikli (ştapel) lif haline getirilmek için kesilebilir). Polipropilen jet pulse filtre torbalarının en büyük sınırlaması, 88 ° C'lik düşük sıcaklıklarda kullanılır maksimum sürekli çalışma sıcaklığıdır 88 ° C'dir. Oksitleyici maddeler, bakır ve ilgili tuzları polipropilene zarar verir. Bu filtre torba kumaşının en büyük özelliği, higroskopik olmaması yani suyla kimyasal reaksiyona girmemesidir. Statik yığılmaya ve aşınmaya karşı büyük direnç gösterir buda torbanın temizlenmesi sırasında iyi toz keklerinin serbest bırakılması için kaygan bir yüzey sağlar. Polipropilen filtre torbaları;  gıda, deterjan, kimyasal işleme, ilaç ve tütün endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Akrilik toz toplama filtre torbaları

Bu sentetik elyaflar, 127 ° C'lik sınırlı bir sıcaklık Aralığı, ve 135 ° C'lik sıcaklık dalgalanma üzerinde iyi hidrolitik direnç sunar. Akrilik elyaflar kömür yakıtlı brülörlerde demirli ve demirsiz metaller, karbon siyahı, çimento, kireç, gübreler ve püskürtücü kurutucuların üretiminde yer alan filtrelerde kullanılır. Ayrıca ıslak filtrasyon uygulamalarında yaygın olarak kullanılırlar.

Polyester toz toplama filtre torbaları

Günümüzde, polyester kumaşlar toz ve havalandırma filtrelerinde, 135 ° C'nin altındaki genel uygulamalar için en yaygın kullanılan kumaşlar arasındadır; bu sıcaklık  maksimum sürekli kullanım sıcaklığıdır. Maksimum dalgalanma sıcaklığı yaklaşık 149 ° C'dir. Polyester elyaflar hem filament  hem de ştable şeklinde üretilir  aynı zamanda polyester dokuma ve keçe kumaşlarda mevcuttur. Polyester filtre torbalarına birincil  zarar verici maddeler su (hidroliz), konsantre sülfürik, nitrik ve karbolik asitlerdir. Zayıf alkalilere karşı çok dirençlidirler aynı zamanda  düşük sıcaklıklarda güçlü alkalilere karşı da dirençlidir. Çoğu oksitleyici ajana ve çoğu organik çözücüye karşı mükemmel direnç gösteren filtre torba kumaş tipidir.

Ryton toz toplama filtre torbaları

Ryton filtre torba kumaşları, 190 ° C sürekli, 232 ° C dalgalanma ile ılımlı bir sıcaklık aralığına sahip nispeten yeni bir sentetik fiberdir. Hidrolize olur, ancak yalnızca 190 ° C'nin üzerindeki sıcaklıklarda bu gerçekleşir. Hem asitlere hem de alkalilere karşı mükemmel dirençlidir, bu da yanma kontrol uygulamalarında çok faydalı olmaktadır. Çoğu uygulamaları, endüstriyel kömür yakıtlı kazanlarda, atık-enerji yakma işlemlerinde (sprey kurutucular ile birlikte yada olmadan), titanyum dioksit ve Nomex'in kimyasal veya hidrolitik etki nedeniyle iyi performans göstermediği işletmeler üzerinde olmuştur.

Nomex toz toplama filtre torbaları

Nomex toz filtre kumaşları toz toplama makinalarında, 135-204 ° C sıcaklık aralığındaki uygulamalar için yaygın olarak kullanılan bir elyaftır. Hem filament hem de ştapel elyaf biçiminde üretilir aynı zamanda hem dokuma hem de keçeli kumaş olarak mevcuttur. 177 ° C'de% 1'den daha az daralan mükemmel termal kararlılığa sahiptir. Fiber aleve dayanıklıdır, ancak yanıcı tozlarla emprenye edildiğinde, kumaşı eritecek yanmayı destekleyecektir. Bağıl nem % 10 veya daha fazla olduğunda Nomex 190 ° C'de hidrolizemeye başlayacaktır. Hidroliz, normal beyaz veya gri kumaşı kırmızı-kahverengi bir renge çevirir. Asitlerin varlığı, hidroliz işlemini katalize edecektir. Kömürle çalışan kazanlarda olduğu gibi sülfür oksitler (SOx) ve nemin bulunduğu ve çiy noktası ekserasyonu sıklıkla gerçekleştiği durumlarda, kabul edilemez şekilde kısa bir torba ömrü oluşacaktır. Nomexfiltre torbaları için için bazı asit-geciktirici kaplamalar geliştirildi, ancak çoğu nomex torba ömrü kabul edilemez şekilde kısa bırakarak torbanın ömrünü % 50'den fazla artırmadığı görülmektedir.

Teflon (PTFE) toz toplama filtre torbaları

Teflon toz toplama ünite torbaları, 232 ° C sürekli çalışma sıcaklığı aralığında 260 ° C dalgalanma boyunca tüm pH aralığında kimyasal saldırıya karşı koyabilme kabiliyeti açısından sentetikler arasında benzersizdir. Bu florokarbon elyafı yapışkan değildir, nem emilimini sıfırdır hemde küf veya ultraviyole ışınlardan etkilenmez. Teflon'un en büyük  eksikliği yüksek maliyeti ve nispeten zayıf aşınma direncidir. Bununla birlikte, yüksek maliyeti çoğu kez aşındırıcı atmosferlerde daha uzun torba ömrü ile filtre torbasını haklı çıkarılabilir. Felted Teflon ayrıca elyaf cam elyafıyla birlikte üretilir ve DuPont tarafından Tefaire olarakta pazarlanır. Bu kombinasyon, geliştirilmiş filtrasyon ve akış karakteristikleri üretir. Teflon filtre ünite torba uygulamaları arasında kömür yakıtlı kazanlar, atık yakma tesisleri enerji dönüşümü için, karbon siyahı, titanyum dioksit, birincil ve ikincil ergitme işlemleri ve kimyasal işlemler yer alır.

Fiberglas toz toplama filtre torbaları

Çoğu fiberglas kumaş dakika 0.0038 mm filamentlerden dokunmaktadır. İplik konstrüksiyonunda, kumaş dokumalarında ve kumaş yüzeyinde birçok varyasyon mevcuttur. Aynı zamanda keçeleşmiş bir şekilde üretilmektedir. Fiberglas, konvansiyonel kumaşlarda bulunan en yüksek çalışma sıcaklığı aralığına sahiptir: 260 ° C sürekli, 288 ° C dalgalanma. 260 ° C'nin üstünde ise fiberglasın kendisi doğrudan hasar görmez, ancak iplik-iplik yağlamayı sağlayan cila buharlaşmaya başlar, bu da cam elyaflarının hızla mekanik aşınmasına neden olur. Cam elyafı yanmaz, sıfır nem emme özelliğine (hidrolize edilemiyor), mükemmel boyutsal kararlılığa ve makul derecede iyi mukavemet özelliklerine sahiptir. Dokuma cam kumaşlar, özellikle çekmenin doluluk yönünde ve düşük aşınma direncinde olmak üzere, yüksek gerilme mukavemeti özelliklerine, ancak nispeten düşük eğilme mukavemetine sahiptir. Esneklik ve sürtünmeyi en aza indirmek için özen gösterilmelidir. Cam elyaf kumaşlar asitlere nispeten iyi direnç gösterir, ancak cam elyaflarındaki yabancı maddelere hidroflorik, konsantre sülfürik ve sıcak fosforik asitler karşı zayıftır. Zayıf alkalilerin, asit anhidritlerin ve metal oksitlerin sıcak solüsyonlarına karşı da zayıf dirençlidirler. Bu nedenlerden dolayı, cam kumaşlar asit çiğlenme noktasının altında çalıştırılmamalıdır. Fiberglas kumaşlar, kömürle çalışan kazanlar ve yüksek sıcaklık metal uygulamalarında filtre torbası olarak  yaygın olarak kullanılmaktadır.

P-84 Toz Toplama Sistem Filtre Torbası

P-84 toz filitre torbası, sadece keçe halinde üretilen bir aromatik polimer elyaftır. Elyafın eşsiz şekli, daha iyi tutma  verimliliği özellikleri üretir. Bu kumaş türü çalışma sıcaklığı  260 ° C'de belirlenmiştir. P-84'ün üstün filtrasyon özelliklerinden yararlanarak maliyetini düşüren kompozitler mevcuttur. Önceki malzemelerden herhangi biriyle, her iki malzemenin özelliklerini sergileyen bir kumaş bileşimi üretmek üzere P-84 imal edilmiştir.
 
Toz toplama filtre sistem torbalarının özellik ve kullanım ömrü için en önemli faktör, verimli bir ısı yalıtımıdır. Sonuç olarak korozyon ve düşük ömür ile yoğuşmayı önlemek ve aynı zamanda, kontrol edilemeyen ısı genleşmesi ve deformasyonunu önlemek için,  filtre emiş boru ve gövdesinin toplam yüzey yalıtımı yapılmalıdır; genelde bu filtre izolasyon işlemleri kullanım bölge ve sistemine bağlı olarak 50mm ila 200 mm kalınlığındaki mineral yünler kullanılmalıdır.
 
Teknofilter, endüstriyel üretimden kaynaklanan kötü çevresel etkilerin azaltılmasına,  güvenli ve temiz çalışma ortamlarının oluşturulmasına yardımcı olmuştur. Tüm toz toplama işlemlerinizde yüksek verimli hava filtrelemesi için en iyi çözüme ihtiyacınız varsa? TeknoFilter 7 gün 24 saat sizin hizmetinizdedir. 

 

CATEGORY: TOZ TOPLAMA ÜNİTESİ

TAGS: talaş toplama sistemleri, toz toplama sistemleri hesabı, toz toplama, toz toplama sistemleri pdf, toz toplama sistemleri ankaratoz toplama sistemleri izmir, seyyar toz toplama sistemleri, toz toplama sistemleri istanbul, toz topama üniteleri, modüler toz toplama sistemi,

 
cizgi 360 DERECE / Tümünü Göster cizgi
cizgi FOTOĞRAF GALERİ / Tümünü Göster cizgi